Еще она судила Мир2006 - кобелей, где Нельсон выиграл
http://rr.sk/modules.php?name=Vystavy&op=pozrietvystavu&artid=347там и фотки есть....
Intermediate class - Judge: Gael Morison
--------------------------------------------------------------------------------
AKIMO ABU'SIMBEL Clever Brove, Tatiana Papikhailik, Białoruś excellent 2
ARENGO Essence of Haika, Tomas Budnak, Czech excellent 1, CAC
BONDI Perla Afriky, Lenka Badova, Slovakia absent
CAR Guernica, Julian Szałkiewicz absent
CYRYL Guernica, Paulina Nowacka excellent
ELZAR ENON, Anna Korban, Estonia absent
Harmakhis Winsdom ENEA, Zane Chiara-Federica, Italia absent
Harmakhis Wisdom FARAJI, . Venturelli S., Anselmi F., Italia excellent
JOSZKO JUZI Folwark Zwierzęcy, Bożena Woźniak-Pachota very good
JUMATATU JUZI Folwark Zwierzęcy, Agata, Paweł Malinowscy excellent
KARIUKI KEZU Safari-Kadamba, Beata Gargas excellent 3
MAKAO NGUMO NAMDI, Miakotkina, Rusia excellent
N'NGORO TOGO Kananga, Małgorzata Karaszewska-Prokocka excellent 4
NOLDOR Majestic Sinbest, Jana Sedasheva, Estonia excellent
RUSŁAN Krasny Młyn, Andrzej Stelmach excellent
WAWERU Ayaba of Kyala, Andrej Fister, Słowenia excellent
Klasa otwarta-Open class - Sędzia/Judge: Gael Morison
--------------------------------------------------------------------------------
ACHIGARU Löwenschwanz, Jiri Dokoupil, Czech excellent 4
ADIMU-VUMBA Xarit d'Afrique, Yavuz Yilmaz, Germany excellent
AMINI-SION MAWASILI z Piskovcovych skal, Paula, Bruno Boucher, Francia excellent
ASSET Princess Arwen, Kamil Zoufaly, Czech excellent
Rijstone AUSSIE RULES, . Kierkegaard M., Lundstrom R., Sweden excellent1, CAC
BALIFICO RUDO, Martina Calvietti, Italia excellent
Masimba (FCI) BASHIRI, Dirk, Michaela Behr, Germany excellent
Fairray BENJI, . Waser D., Sleegers H., Szwajcaria excellent 3
Cigaji BOMANI (PINO), Secci, Germany excellent
BOSS Guernica, Paweł Jabłczyński excellent
BRADLEY Anunnaki, Drahomira Konecna, Czech excellent
CENTURION DIAMOND, O. Pruzhanskaya, Rusia excellent
CZARDASZ z Werwą, Jacek Romankiewicz excellent
CZYNGIS Bratnia Dusza, Janusz Tyszkiewicz excellent
Kennebec DREAM COME TRUE, Marek Vlcek, Czech excellent
Tisisit DUKE, Tanja Vercruysse, Belgia very good
FREDERICK Saranga, Norbert Pelc, Czech very good
Heshima ya Kimba FUKA SHABALALA, Anna Spesivykh, Rusia excellent 2
INYANGA of Ka Ul Li's Ridges, . Soukupova M., Mares J., Czech excellent
Tina Trading KOLINS, M. Strelnikova, Rusia excellent
KROKUS Krasny Młyn, Małgorzata Kuszwara excellent
MADI Dialekt, Krzysztof Szweda very good
SORBONNE, Katerina Brychtova, Czech excellent
Shangani THABO KIBURI, Linda Eitner, Germany excellent
VUMA Ayaba, . Blagojevic I., Pintar M., Croatia excellent
YE JAPHA GEBALI, Norbert Lehmeyer, Germany excellent
Klasa championów-Champion class - Sędzia/Judge: Gael Morison
--------------------------------------------------------------------------------
Rachral ABAYOMI HINTZA, Sylvie Altrogge, Germany excellent 3
ABUYA-BALOU van het Maasjesfles, Stella Katharina Strackbein, Germany excellent
von der Burg Widukind ADANI NAVARROS, Gerhard Stöck, Germany absent
The Ridged Viking ADORES ME, . Lantz M., Jönsson M., Sweden absent
Rex Ventors AKERON, . Kierkegaard M., Lundstrom R., Sweden excellent 4
ALF ARGUS Afrazja, Miroław Dobrowolski excellent
ALWIN African Sun, Barbora, Martin Eyerovi, Czech excellent
Lihuntra AMABHELE, Jarmila Puklova, Czech excellent
AMALI Ranua, Miroslav Hajek, Czech excellent
AMANGO z Tatianovho Dvora, Monika Zemaanovska, Slovakia absent
ANGELO Mungo Park, Giulio del Mastro Aldo, Italia absent
Kinyemi ANZI A'BHUBESI, . Gorosch N., Jensen P.H., Denmark excellent
ASCOT Alta Mirano, Marek Vlcek, Czech excellent
Walamadengie AWESOME, G., J. Cunningham, Anglia excellent
BART Mazunga, Katarzyna Pentak excellent
RR`s Shufling Motion BASIL VASILEK, O. Sergeeva, Rusia excellent
Tina Trading BISER, I. Kifa, Rusia excellent
BOLERO z Werwą, Agnieszka Pulnar excellent
BONGO Simba Mutapa, Leszek Salamon absent
BRUNO Wadaru`s Kid, Lubomir Hladky, Slovakia excellent
DAKAR z Werwą, Ewa Spyra excellent
DERICK Saranga, Igor Zednik, Czecha excellent
EBRO Pręgowce z Jasienia, Piotr Sobierajewicz excellent
EKEVU od Kremence, Jiri Novak, Czech excellent
Heshima Ya Kimba ENERGY OF RED, Klaus Kantelberg, Germany excellent
HASANI of Ka-Ul-Li's Ridges, Drahomira Konecna, Czech excellent 2, res.CACIB
IHLOBO of Ka-Ul-Li's Ridges, . Lichtenauer, Ivansich, Austria excellent
Rex Ventors IKAROS, . Thoren V., Ohgami J., Sweden excellent
Rolling`s JUNGLE BALOO, Felix, Asa Bonnier, Francia excellent
JUPITER of Parnassus, Małgorzata Branny excellent
Pronkberg MAKARI, Sara Venturelli, Italia excellent
MALTO, . Berni F., di Fabio F., Italia excellent
MATABO MOZI Folwark Zwierzęcy, Joanna Borowiec excellent
MIRAGE RICH Exotic, I. Lukasheva, Rusia excellent
Leoridge MKAI, Katarzyna Ozimek excellent
Tana Trading NELSON, B. Goldberg, Rusia excellent 1, WW, CAC, CACIB, BOB
NGAI ZAMU of Ginba's Hero, Katja Mateboer-Siebers, Holandia excellent
PACHA of Shangani, Christine Blumberg, Francia absent
Shangani PANSA DAFINA, Wolfgang Blumberg, Francia excellent
Chipangali's QUADI, Ivor Ivanisevic, Croatia excellent
RAMSES Beni's Ridges, Benjamin, H. Kiesler, Izrael absent
Bawabu RUNINURA RAFIKI, . Laakso S., Kekki J.-K., Finlandia excellent
SEVERNY STRAZH, Yu.O. Poryadina, Rusia excellent
Shangani SHANAL HESHINA, Claudia, Thorsten Fallbach, Germany absent
Sangoma SISI, Wojciech Ossowski excellent
SZOGUN Survival, Katarzyna Ratuszny excellent
Bawabu TEWELDE TAU, . Laakso S., Lievola J.-P., Finlandia excellent
Karoskloof TT SIMPLY RED, Michael Schmidt, Germany excellent
Ikimba WAITIMU, Marek Georg-Johannes, Germany excellent
WAMWARA Ayaba, . Blagojevic I., Galinac, Croatia excellent
Amashutu WAT ABOUT ME, Hans Sleegers, Italia excellent
ZAKI ZIMO Folwark Zwierzęcy, Waldemar Kowalczuk excellent
Kapoba's ZALOG-XARIT, S., H. Dilk, Germany excellent
Veteran class - Judge: Gael Morison
--------------------------------------------------------------------------------
ADAM z Bledého Udoli, Petr Kotera, Czech excellent 1
Umvuchta MATOBO, Wolfgang Blumberg, Francia excellent 2